Urządzenia fizjoterapeutyczne – aparat ultradźwiękowy

Chcesz nabyć aparat do terapii ultradźwiękowej? Koniecznie odwiedź ten adres

Obecnie fizjoterapeuci na porządku dziennym stosują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, gdyż odpowiednio aplikowane ultradźwięki mają korzystne działanie na zdrowie pacjentów. Stosuje się je do masażu mięśni, a wyzwalana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Dzięki temu masaż ultradźwiękami stosuje się do poprawy przepływu limfy, zmniejszania napięcia mięśniowego i uśmierzania bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak tylko z wykorzystaniem odpowiedniego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat ultradźwiękowego – jak działa?

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko wieku, opiera się na 2 typach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają pozytywny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Z kolei efekty termiczne polegają w głównej mierze na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – blizn, wiązadeł, ścięgien oraz stawów i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do sporego wysiłku lub przy leczeniu różnego rodzaju stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne lub przenośne?

Istnieją dwa typy aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie najlepszym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów czy też przyjmujących ich w kilku placówkach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje dużą ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie najlepszym rozwiązaniem.

Dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]