Twój wzrok się pogarsza? Udaj się do kliniki okulistycznej

Potrzebujesz więcej wiadomości dotyczących kliniki okulistycznej Kraków? Wejdź na voigtklinikaoka.pl

Dobry wzrok to gwarancja wysokiego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga wyeliminować problematyczne i w wielu przypadkach groźne dla zdrowia choroby oczu. Kto powinien poddać się operacji wzroku?

Korekta wzroku – metoda bezpieczna i mało inwazyjna

Nie tak dawno temu korekta wzroku sprowadzała się do zakładania soczewek kontaktowych bądź okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednak nowoczesne metody korekcji pozwalające na leczenie starczowzroczności, krótkowzroczności, nadwzroczności, a także szeregu innych chorób. Niezmiernie popularna stała się laserowa operacja wzroku, która wyróżnia się wysoką skutecznością. Taka korekta wzroku jest nieinwazyjna oraz bezpieczna, a pacjent w mgnieniu oka wraca do normalnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, gdzie zatrudniona jest biegła kadra lekarzy, specjalizujących się w innowacyjnych technikach leczenia. Wprawny optometrysta pomoże postawić diagnozę, dopasować adekwatną technikę leczenia oraz usunąć wadę wzroku. Optometryści pracujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowszy sprzęt diagnostyczny, tym samym są w stanie zidentyfikować nawet najrzadsze dolegliwości oczu.

Centrum oka – nie tylko korekta wzroku

Kliniki okulistyczne zajmują się także terapią innych chorób, takich jak np. stożek rogówki. Najnowsze techniki jego leczenia polegają m.in. na formowaniu rogówki przy pomocy metody Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Oprócz tego specjaliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, będący metodą pomocną w ujawnianiu zapalenia gałki ocznej, jaskry i pozostałych uciążliwych schorzeń. W klinice okulistycznej wykonuje się również mapy rogówki – jest to niezbędne przed operacją zaćmy lub innymi zabiegami laserowymi. Korekta wad wzroku to naturalnie nie wszystko – lekarze okuliści radzą sobie również z innymi dolegliwościami, jak przykładowo pozbyciem się kaszaków lub ciała obcego z oka.

Dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]