Terapia laserem wysokoenergetycznym – stymulacja mięśni i blokada bólu

Laser wysokoenergetyczny znajdziesz na https://www.bardomed.pl/35-aparaty-do-laseroterapii-wysokoenergetycznej.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika stosująca silnie skoncentrowaną wiązkę podczerwieni. Po przyłożeniu do skóry chorego specjalnej sondy połączonej z aparatem, dociera ona do głębokich tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To skutkuje redukcją odczuwania bólu, jak również przyczynia do poprawienia krążenia, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta technika leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny może być wykorzystany do leczenia niemal każdej części ciała. Nierzadko jest wykorzystywany przez ekipy opiekujące się zawodowymi sportowcami – bardzo dobrze sprawdza się jako środek zmniejszający uczucie bólu po treningach oraz leczący skutki kontuzji takie jak: skręcenia stawów, naderwania ścięgien czy zapalenia. Poza zastosowaniem w sporcie, laser wysokoenergetyczny jest też używany między innymi w leczeniu ostrogi piętowej, rwy kulszowej, haluksów oraz rozmaitego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być także przydatny w medycynie estetycznej i w gabinetach kosmetycznych lub dermatologicznych.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy punktowe i skanerowe

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są emitowane przez specjalistyczne aparaty. Do tego typu urządzeń dołącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mogą mieć różną konstrukcję i, w rezultacie tego, różny sposób emisji lasera. Wyróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe, a także skanerowe wysyłające światło podczerwone lub ze spektrum czerwonego.

Dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]