Ortokorekcja – sposób na krótkowzroczność i astygmatyzm

Ortokorekcja. Dowiedz się więcej na voigtklinikaoka.pl/uslugi/ortokorekcja/.
Czy można się uniknąć konieczności noszenia okularów przy krótkowzroczności?? Tak, bo przy niedużej wadzie wzroku szkła korekcyjne mogą okazać się niepotrzebne, o ile postanowimy wypróbować ortokorekcję.
Ortokorekcja – odwracalna metoda korekty kształtu rogówki
Krótkowzroczność oraz astygmatyzm to kłopotliwe wady wzroku, które potrafią znacznie obniżyć jakość życia. Da się je usunąć przy użyciu lasera, jednak duży odsetek osób nie decyduje się na taki zabieg z powodów braku środków finansowych lub wprost z lęku przed laserem. Nie znaczy to jednak, iż są one definitywnie skazane na noszenie szkieł korekcyjnych i obserwowanie nieustannego pogłębiania się wady wzroku. Krótkowzroczność da się skorygować i wstrzymać jej postęp przy użyciu ortokorekcji – nieinwazyjnej, bezpiecznej, i – co ważne – efektywnej procedury polegającej na korekcie kształtu rogówki w czasie snu. Jak to działa? W czasie, gdy osoba, która założyła specjalne szkła ortokorekcyjne śpi, soczewki wpływają na nabłonek rogówki, korygując jej krzywiznę poprzez stosowne jej spłaszczenie w rezultacie czego usuwają przyczynę wady wzroku. Działanie szkieł ortokorekcyjnych jest odczuwalne w wielu przypadkach już na drugi dzień po ich pierwszym założeniu. Trzeba jednak uwydatnić, iż nie jest to działanie permanentne jak po laserowej korekcji wzroku. Efekt podtrzymuje się wyłącznie przy cyklicznym noszeniu ze szkieł ortokorekcyjnych i, rzecz jasna, restrykcyjnym stosowaniu się do porad optometrysty, gdyż w przeciwnym razie może dojść do powikłań. Poprawa krzywizny rogówki metodą ortokorekcji jest całkowicie odwracalna – po rezygnacji z noszenia ortosoczewek rogówka powraca po pewnym czasie do swojego pierwotnego kształtu.
Kto może skorzystać z ortokorekcji?
Krótkowzroczność to choroba, której doświadczają osoby w każdym wieku, również najmłodsi. Dobrą wiadomością jest zatem to, że ortosoczewek mogą używać dzieci, które ukończyły 7 lat, dzięki czemu codziennie mogą cieszyć się niczym nieograniczoną aktywnością, zupełnie jak ich rówieśnicy ze zdrowym wzrokiem. Trzeba jednakże wiedzieć, że ortokorekcja jest niemożliwa przy wadzie powyżej -8 dioptrii. Krzywizna rogówki każdego człowieka jest inna, dlatego soczewki stosowane w tej metodzie są dopasowywane indywidualnie, po skrupulatnym badaniu wzroku i wykonaniu topografii rogówki pacjenta. Znanych jest kilka przeciwwskazań do korzystania z ortokorekcji, to np. choroby autoimmunologiczne oraz zapalenie oka.
Dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]