Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – oddychaj swobodnie

Nie znajdzie się nikt, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To odczucie rześkości wywołują jony ujemne, które tworzą się m.in. w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a również wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu neutralizują niemiłe zapachy, pomyślnie wpływają na nasze środowisko i zdrowie oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – skąd bierze się jonizacja??

Jonizacja może nastąpić w wyniku wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła, wyładowania elektrycznego albo oddziaływania intensywnego pola magnetycznego. Obecnie większość z nas żyje w otoczeniu setek urządzeń, jak komputery, drukarki czy telewizory, które emitują pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Dobroczynne jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, tworzą się poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach silnie zurbanizowanych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego aby znowu odczuć rześką i czystą atmosferę w domu, należy skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – atuty

Jonizacja wykorzystywana jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pomagają wyłapać pyły zawieszone PM2.5 i 10, niebezpieczne wirusy i bakterie czy dym papierosowy. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam odpowiednio odprężyć się i cieszyć się życiem pełną piersią. Zważywszy na fakt, że ujemna jonizacja powietrza redukuje poczucie permanentnego znużenia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną, poleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w biurach, urzędach, placówkach oświaty czy szpitalach, a więc tam, gdzie kluczowa jest koncentracja na realizowanych obowiązkach.