Lekarz do zadań specjalnych – chirurg naczyniowy

Chirurdzy muszą posiadać ogromną wiedzę, szczególnie jeśli zabiegi skupiają się w obrębie żył. Jakimi kryteriami należy kierować się poszukując doświadczonego lekarza i czym konkretnie zajmuje się chirurg naczyniowy?
Chirurg naczyniowy pomoże zwalczyć ból
Nowoczesna medycyna ciągle się udoskonala i zapewnia pełną remisję nawet niezwykle trudnych przypadków. Zabiegami najczęściej przeprowadzanymi przez chirurga naczyniowego są te dotyczące choroby zakrzepowej, przepukliny oraz niewydolności kończyn górnych, czyli związanych ze zwężeniem średnicy żył i tętnic. Dolegliwości takie doskwierają zwykle po 45. roku życia, a także u pacjentów zaniedbujących własne zdrowie. Najwięcej szkód przynosi dym papierosowy, spożywanie dużej ilości tłuszczów zwierzęcych, siedzący tryb życia.
Jakie metody stosuje chirurg naczyniowy
Pacjenci cierpiący na przepuklinę zwykle poddawani są zabiegom wykonywanym przy użyciu rozmaitych metod. Najpopularniejsze zabiegi to embolizacja i termoablacja. Termoablacja to leczenie z użyciem małej elektrody, stosowana przy usuwaniu naczyń hemoroidalnych. Wspaniałe wyniki zapewnia także skleroterapia, przede wszystkim w likwidowaniu widocznych naczyń krwionośnych. Decydując się na skomplikowany zabieg weźmy pod uwagę przede wszystkim wiedzę i umiejętności chirurga, który zajmie się operacją. Sugerujmy się także opiniami innych pacjentów. Najlepsze kliniki zatrudniające chirurgów naczyniowych to Kraków, Białystok i Wrocław.