Kiedy warto zdecydować się na terapię małżeńską?

Terapia małżeńska UK - poznaj specjalistów, którzy Ci pomogą na https://psychoterapia-uk.pl/index.php/services/terapia-par/.

Każde małżeństwo może przechodzić różnorodne kryzysy. Na szczęście dzisiaj można sobie z nimi radzić wyjątkowo sprawnie. Świetnym rozwiązaniem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez terapeutę mającego niezbędne doświadczenie i kwalifikacje.

Terapia małżeńska – kiedy może być pomocna?

Do terapeuty zgłaszają się pary zmagające się z najróżniejszymi trudnościami. Fachowiec pomaga przezwyciężyć trudności mające związek ze zdradą jednego z partnerów, jak również udzieli pomocy w przypadku uzależnienia, jednak tutaj nierzadko konieczne będzie też specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog udzieli wsparcia w czasie choroby małżonków lub ich dzieci. Jest pomocny w momencie, gdy między partnerami dochodzi do konfliktów, których nie są w stanie przezwyciężyć sami. Udział w terapii małżeńskiej pomaga również przezwyciężyć problemy oraz zacieśnić związek. Poprawie ulega zdolność porozumiewania się między mężem i żoną – dzięku czemu ich związek ewoluuje, a nie tkwi w miejscu. Terapeuta pomaga odkryć małżonkom jakie są ich wzajemne potrzeby oraz oczekiwania. Uczy on, że związek to nie wyłącznie czerpanie korzyści, ale też oferowanie czegoś w zamian. Dzięki psychoterapeucie możliwe staje się odkrycie przyczyn leżących u podstaw partnerskich trudności. Pary, które mają za sobą terapię małżeńską zdobyły wiedzę potrzebną do tego, aby bardzo dobrze radzić sobie z kłopotami w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszka się na terenie Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która trafiła do Wielkiej Brytanii sprawiła, że na chwilę obecną bez problemu znajdziemy polskiego psychologa również na brytyjskiej ziemi. Mówienie po polsku ułatwia pracę nad problemem i zwiększa komfort małżeństwa, które postanowiło postawić na wsparcie specjalisty. Również na emigracji opłaca się zawalczyć o własny związek, który bardzo często właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna walczyć z najróżniejszymi trudnościami. Powinno się wiedzieć, że terapia to nie coś, czego powinniśmy się wstydzić, a z jej pomocą związek jest w stanie wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczne wyjście.

Dane kontaktowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339