Implanty zębowe – wytrzymałe i bezpieczne dla zdrowia

Implanty zębowe to doskonały sposób na zastąpienie straconego korzenia. To świetne rozwiązanie dla pacjentów, którzy utracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębowe równie dobrze sprawdzają się też w wypadku znacznych ubytków, a nawet bezzębia. Są one o wiele bardziej komfortowe od protez, a o ile właściwie o nie zadbamy, bez żadnych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkanaście lat. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa surowców, których używa się do ich produkcji. Z jakich materiałów robi się współczesne implanty zębów?

Implanty zębowe – materiały

Na samym początku należy nadmienić, iż implant zęba to jedynie ta część, którą wszczepia się w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – metalu, cechującego się wysoką trwałością. Jego ogromnym atutem jest też to, iż nie koroduje ani wchodzi w reakcje z żadną substancją – jego używanie jest zatem całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy poprawnie wykonanym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzyma kilkanaście lat.

Z jakich materiałów wykonuje się korony implantów stomatologicznych?

Wachlarz surowców, z których wykonuje się korony jest szerszy. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z porcelanową koroną, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a prócz tego nie powoduje uczulenia. Implantologia oferuje także stosunkowo niedrogie metalowe korony z porcelanową powłoką podnoszącą ich walory wizualne i ponadto zapobiegającą uczuleniom. Ostateczna budżetowa alternatywa, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane głównie w miejsce zębów tylnych.