Implanty zębów – co należy o nich wiedzieć?

Dawniej osoby, które z rozmaitych przyczyn ”zgubiły” uzębienie, skazane były na to, by korzystać z protez. Nie było to jednak trafione rozwiązanie, gdyż protezy wymagają pracochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie jest bardzo komfortowe. Dlatego tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które są zdecydowanie wygodniejsze, ale też mają sporo innych zalet. Implantologia wszak umożliwia wypracowanie widocznych długo rezultatów, do zera ograniczając prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Dobrze zatem napisać parę słów na temat tego, jak wygląda operacja wykonania implantów zębów, jakie typy są stosowane przez dentystów implantologów i jak wyszukać specjalistę, który wszczepi nam implanty zębowe.

Na jakich zasadach polega implantologia?

Współcześnie implantologia wykorzystuje 2 rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 1 cm i nieco krótsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony ze specjalnego rodzaju tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nanotechnologia natomiast pozwala na znaczne skrócenie okresu gojenia – chory nie notuje jakichkolwiek dolegliwości już po 3 miesiącach. Do tego czasu musi stosować zimne kompresy, zaś od razu po zabiegu – unikać napojów zawierających alkohol, palenia papierosów oraz gorących dań. Ważne będzie też stosowanie specjalnych preparatów, które zwalczają opuchliznę i ból.

Efektywna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia wywiera ogromny wpływ na wygodę życia chorych – dlatego tak ważne jest to, by wybrać właściwego stomatologia. Jak więc ustrzec się przykrych pomyłek i trudności ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy zlecając wszczepienie implantów zębów stomatologowi ze sporym doświadczeniem i korzystnymi recenzjami od poprzednich pacjentów. Jak je znaleźć? Przede wszystkim w internecie. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę lokalizacji gabinetu dentystycznego z pewnością znajdziemy istotne informacje.