Filtry powietrza do domu – czy usuwają pyły i wirusy?

Mieszkańcy miast stopniowo zdają sobie sprawę z tego, jakże ważna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu różnego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: spaliny pojazdów, sadzę, roztocza, pyły zawieszone PM2.5 czy wirusy i drobnoustroje. Jak zatem przeprowadzić oczyszczanie powietrza w miejscu pracy czy mieszkaniu?

Jak duża jest skuteczność oczyszczacza powietrza?

Dzisiaj najlepszym wyjściem jest nabycie do mieszkania oczyszczacza powietrza. To urządzenie upora się zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza oblicza się określając najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie wychwycona w ich filtrze. Urządzenia o dużej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, wyłapują prawie 100% zanieczyszczeń o rozmiarze 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może być jeszcze efektywniejsze.

Sprawdź oczyszczacz powietrza Airdog

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która zapewnia najwyższy stopień filtracji. Wyłapują one nawet cząstki o wielkości 0,0145 mikrometrów, co usuwa sadzę, pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10 czy dym tytoniowy. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i w mgnieniu oka zatrzymuje też wirusa grypy, co zaświadczają wykonane badania. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności okresowej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, natomiast jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne oraz proste w użyciu.