Chirurg stomatolog – czym się zajmuje?

Nie każde schorzenia jamy ustnej możemy zlikwidować tradycyjnymi sposobami. Jeśli są one niewystarczające, ostatnim rozwiązaniem jest zwykle jedna z technik chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego należy udać się na przykład w razie znacznych ubytków uzębienia, uszkodzonych dziąseł, konieczności umieszczenia sztucznych zębów lub mostów oraz schorzeń tkanek miękkich, takich jak różnego typu guzy lub narośle. Które metody bywają jednak wykorzystywane podczas kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza wybrać się, aby leczenie było były komfortowe, a nie przytrafiły się nam niemiłe pomyłki?
Jak leczy chirurg stomatolog?
Niewątpliwie najczęściej wykonywanym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem są usunięcia zębów – również tych znacznie uszkodzonych, potrzebujących otwarcia dziąsła i dłutowania. W razie sporych uszkodzeń lub chorych po złamaniach konieczne jest niekiedy zrekonstruowanie kości – to również wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się również leczeniem wszelkich zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych wcześniej nowotworów czy narośli – oraz regeneracją uszkodzonych tkanek.
Jak wybrać chirurga stomatologa?
Jak łatwo stwierdzić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się źródłem sporych trudności. Warto zatem powiedzieć kilka zdań na temat tego, czym charakteryzuje się właściwy chirurg stomatolog oraz jakimi czynnikami sugerować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najistotniejsze jest niewątpliwie to, by stosował on tylko innowacyjne akcesoria i, co najważniejsze, leki znieczulające. Spore znaczenie ma też atmosfera w poradni i stosunek dentysty do pacjentów – sporo mówią nam o nim komentarze dotychczasowych klientów, które wyszukamy między innymi w sieci lub w gronie bliskich.