Basen dla niemowlaków – już od trzeciego miesiąca życia

Mimo że jeszcze dekadę wcześniej zajęcia na basenie dla noworodków nie były lubiane wśród mam, to dziś coraz częściej jedna z nich postanawia zapisać swoje latorośle na basen. Dla niemowląt pływanie jest bowiem doskonałym ćwiczeniem, umożliwiającym lepszy rozwój całego ciała. Warto też dodać, iż – wbrew obawom niektórych matek – na pływalnię mamy szansę udać się z dzieckiem bardzo szybko, bo już od 3 miesiąca życia. Jednak pamiętajmy, że bobasy będą w pełni niezagrożone tylko wtedy, gdy udamy się z nimi na odpowiednie ćwiczenia pod nadzorem wykwalifikowanego instruktora. Jak więc je znaleźć? O czym powinniśmy wiedzieć przy wyborze? I co osiągniemy wybierając basen dla niemowląt?

Czemu dobrze wybrać basen dla niemowlaków?

Najistotniejszym plusem pływania niemowląt jest na pewno fakt, że wszechstronnie wspiera zdrowie maluchów. Dzięki zajęciom na basenie szybciej rozwija się układ oddechowy, rozbudowuje się układ mięśniowy, zaś słabe wciąż kości maluchów nie są obciążone, dzięki czemu zmniejsza się niebezpieczeństwo nadwyrężeń. Basen dla niemowląt to też doskonała metoda na rozwój celowości ruchowej, dzięki czemu dzieci prędzej zaczynają chodzić. Dobrze również zaznaczyć, iż zajęcia na pływalni odbywają się z innym dziećmi – są zatem doskonałą okazją do nauki pierwszych relacji z rówieśnikami.

Bezpieczeństwo na basenie dla niemowląt

Wiele matek błędnie uważa, iż zajęcia na basenie dla niemowląt powodują czasem pewnego typu zagrożenie, a wystarczy z rozwagą podejść do wyboru firmy, jaka organizuje te zajęcia. Najbardziej ważne okaże się niewątpliwie to, aby były one prowadzone przez sprawdzonych instruktorów, którzy nie tylko zatroszczą się o ochronę niemowląt znajdujących się w wodzie, ale również opracują odpowiednie zabawy, dzięki którym te dobrze wykorzystają czas na basenie i wyniosą z tego rozwojowe i psychiczne zyski.