Aparat do magnetoterapii – zastosowanie w medycynie

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o magnetoterapie aparat, uzyskasz na www.bardomed.pl.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości oraz indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się przeróżne oddziaływanie, jednakże wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Całkowitą pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie regeneracji tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia likwiduje też obrzęki, zmniejsza ilość wolnych rodników, poprawia krążenie i pomaga w stanach zapalnych.

Jak działa sprzęt do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o danej indukcji i częstotliwości, które w następnej kolejności jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii pozwalają na wykorzystanie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i znacznie usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Gdzie wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to ważny element ekwipunku klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na pokaźne rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej najpopularniejszej wersji jest to urządzenie stacjonarne, rzadko używane przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak podkreślić, iż na rynku znajdziemy również modele mobilne, doskonale sprawdzające się w pracy z chorymi w ich domach. Aparaty te posiadają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

Dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]