Zastosowanie fartuchów i kombinezonów ochronnych

Potrzebujesz kombinezonów jednorazowych? Sprawdź https://globalhygiene.pl/fartuchy-kombinezony/.

W szeregu branż przemysłu otoczenie pracy pełne jest rozmaitych czynników, które mogą narażać pracowników na uszczerbek na zdrowiu. W wielu przypadkach samo zapewnienie im czepków i rękawic ochronnych nie wystarczy – konieczna jest osłona większej powierzchni, a nawet całego ciała. Ten poziom bezpieczeństwa mogą zapewnić tylko fartuchy i kombinezony ochronne.

Fartuchy i kombinezony ochronne – niezbędne w branży medycznej oraz spożywczej

Można mniemać, że tak szerokie zabezpieczenie osób rzadko bywa niezbędne, jednak to nieprawda. Przeciętny Polak na ogół zazwyczaj nie odwiedza miejsc, w których załoga musi zakładać uniformy zasłaniające w pełni ciało, a takie przypadki widzi tylko w telewizji. Lecz taka odzież ochronna używana jest na co dzień wszędzie tam, gdzie higiena pracy musi spełniać wysokie standardy, z tego powodu zakładają ją m.in. kosmetyczki i fryzjerzy, którzy najczęściej korzystają z lekkich jednorazowych fartuchów ochronnych czy pracownicy linii produkcyjnych w przemyśle spożywczym, którzy tak osłaniają swoje ubranie przed zabrudzeniem, ale także zmniejszają możliwość przeniesienia włókien z ich ubrań na produkowaną żywność. Kombinezony oraz fartuchy ochronne są praktycznie niezbędne w sektorze medycznym – ambulatoria, gabinety medyczne czy szpitale nie mogłyby bezpiecznie realizować swoich działań bez tego akcesorium.

Polipropylen, folie CPE i LDPE – tworzywa na kombinezony i fartuchy ochronne

W asortymencie producentów odzieży BHP znajdują się fartuchy oraz kombinezony zarówno jednorazowe, jak i wielokrotnego użytku. Nierzadko mają one ściągacze na rękawach i nogawkach, które uniemożliwiają ich podnoszeniu się, co znacznie podnosi komfort pracy. Jednorazowe akcesoria ochronne sprawdzają się w tych sektorach, gdzie istotne jest utrzymanie czystości przy jednoczesnym wyeliminowaniu kontaktu z produktami chemicznymi, jak np. wybielacze czy proszki do prania. Korzystanie z tych kombinezonów i fartuchów, mimo że można ich użyć tylko raz, zazwyczaj nie łączy się z wysokimi kosztami. W sporych zakładach pracy do ich wydzielania załodze można ustawić specjalne proste w użyciu dyspensery.

Z czego wytwarzane są kombinezony oraz fartuchy ochronne? Przede wszystkim z polipropylenu, a precyzyjniej z włókniny polipropylenowej, znanej powszechnie jako flizelina lub wigofil. Ten materiał za sprawą swojej włóknistej struktury umożliwia swobodną cyrkulację powietrza oraz odprowadza pot, w związku z tym nie powoduje dyskomfortu. Zaś w wyrobach foliowych używa się folie z polietylenu (z PE, LDPE lub CPE), które dopuszczone do kontaktu z pożywieniem.

Dane kontaktowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]