Zadbaj o czystość otoczenia – środki odkażające

Tu kupisz środki antyseptyczne

Specjalistyczne środki do dezynfekcji powierzchni pomagają zachować czystość różnorodnych powierzchni. Jak działają i gdzie są stosowane? Kiedy należy się w nie zaopatrzyć?

Środki odkażające – skład i działanie

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekcyjne mają na celu mycie oraz odkażanie narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwa jest likwidacja chorobotwórczych czynników, które mogą przenosić zakażenia krzyżowe lub oddziaływać negatywnie na organizm człowieka. Profesjonalne preparaty są wzbogacone o składniki eliminujące drobnoustroje oraz bakterie. W składzie środków dezynfekujących zazwyczaj znajdziemy aldehydy, chlor, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, poliaminy, kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, a także wiele innych komponentów. Do najczęściej używanych preparatów należą oleje (np. do instrumentów chirurgicznych), żele, chusteczki do dezynfekcji oraz płyny w sprayu.

Środki odkażające – zastosowanie

Środki antyseptyczne stosowane są zawsze tam, gdzie konieczne jest zachowanie sterylnej czystości – laboratoriach, w kuchniach, na stołówkach czy w placówkach gastronomicznych, medycznych. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania podłóg, toalet, blatów, urządzeń sanitarnych, znajdują również zastosowanie przy czyszczeniu maszynek do mięsa, blenderów, krajalnic, sztućców oraz innych maszyn czy przedmiotów. Kluczowe jest dopasowanie odpowiedniego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt agresywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Powinno się zachować ostrożność zwłaszcza w przypadku nawierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, umywalek czy pisuarów.

Dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]