Z czego produkuje się kosmetyki naturalne?

Jeśli szukasz kremów naturalnych, kliknij tu

W ostatnich latach nastąpił powrót do produktów naturalnych i ekologicznych. Chcemy, by nasze kosmetyki nie tylko były skuteczne i pięknie pachniały, ale także aby zawierały łagodne dla ustroju składniki.

Kosmetyki naturalne – atuty

Kosmetyki, które powstały z ekologicznie czystych roślin, cieszą się coraz większą popularnością. rezygnujemy składników syntetycznych i chemicznych, szukając równowagi dla naszych zmęczonych zanieczyszczeniami środowiska skóry i włosów. Kosmetyki ekologiczne rzadko uczulają, nie mają sztucznego, duszącego zapachu oraz cechują się doskonałą wchłanialnością. Zazwyczaj pakowane w opakowania przyjazne środowisku, a więc przyczyniają się do ochrony Ziemi.

Jaki jest skład kosmetyków ekologicznych?

Do wytwarzania kosmetyków ekologicznych stosuje się naturalne olejki (np. macadamia, arganowy czy migdałowy, ale też mniej spotykane oleje z mandaryki czy rokitnika), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. hibiskus, lawenda). W przeciwieństwie do fabrycznie produkowanych kosmetyków, wielką wagę przykłada się do pochodzenia składników oraz idealnego balansu między niezbędnymi elementami pozwalającymi na zachowanie świeżości a wykorzystaniem jak największej ilości składników bliskich naturze.

Jakie naturalne kosmetyki łatwo nabyć w Polsce?

Najszerszą ofertą szczycą się świetnie zaopatrzone sklepy online. Zakupimy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała – kremy naturalne, balsamy nawilżające, łagodne olejki do kąpieli, oczyszczające peelingi. Nie może też zabraknąć produktów wzmacniających włosy, takich jak naturalne maski do włosów, szampony, kosmetyki ukierunkowane na pielęgnację loków oraz odżywki.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]