Uniwersalne rolety okienne

Rolety okienne, sufitowe lub ścienne pojawiają się rok w rok wśród trendów na modne i nowoczesne urządzenie wnętrza. Siłą rolety okiennej jest jej uniwersalny charakter i zastosowanie oraz bogactwo wzorów i kolorów. Czy to rozwiązanie zda egzamin w każdym pomieszczeniu?

Kolorowe rolety – jak je wybrać do stylu pokoju?

Dobrzy producenci mają w swojej ofercie kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt wersji kolorystycznych różnych modeli rolet okiennych. Rolety dzień noc, mini i zebra są dostępne w szerokiej palecie barw.
Dobierz odcień podobny do Twojego wnętrza albo postaw na barwę w kontraście do ścian, mebli i dodatków. Bezpieczne kolory, które z reguły się sprawdzą, to szarość, beże, biel oraz czerń. Zwłaszcza szarość jest elegancka i efektowna, a przy tym optycznie powiększa i pięknie rozświetla pomieszczenia.

Standardowe wymiary rolet okiennych

Wymiary typowych rolet okiennych określane są pomiarem według stosunku szerokość x wysokość. Producenci proponują rozmiary od 35 do 140 centymetrów szerokości i od 116 do 230 centymetrów wysokości. Takie rolety będą pasować do okien o standardowych wymiarach.

Rolety okienne produkowane na wymiar

Dla osób, które marzą o roletach, ale mają okna w nieszablonowym rozmiarze, idealnym produktem są rolety okienne wytwarzane na wymiar. Jeśli zatem sprzedawane w sklepach rolety nie będą pasować wymiarami do Twoich okien, to innym rozwiązaniem jest roleta sufitowa, ścienna lub usługa nieodpłatnego zwężania rolet.