Jeśli chcesz nabyć kaski motocyklowe, koniecznie odwiedź tę stronę.

Każdy entuzjasta jednośladów wie, iż istotą posiadania minimum ochrony podczas jazdy jest założenie kasku. Nieistotne, czy wykorzystujemy motocykl „od święta”, czy jest on naszym powszednim środkiem transportu – na każdą jazdę musimy wziąć kask motocyklowy, dlatego że taki obowiązek narzuca nam kodeks drogowy. Lekceważenie go grozi nałożeniem mandatu i punktów karnych, lecz może mieć również o wiele groźniejsze konsekwencje – w razie wypadku prowadzący (albo jego pasażer) nie posiadający kasku narażeni są na ciężkie urazy, a niejednokrotnie i śmierć.

Integralne i crossowe – typy kasków na motor

Kaski na motor odróżniają się między sobą stylistyką i zastosowaniem. Istnieją 4 podstawowe rodzaje kasków:
Kaski crossowe, czyli kaski enduro bądź off-road, to kaski dające maksymalny poziom ochrony, które wykorzystywane są do jazdy w terenie. Cechują się bardzo aerodynamiczna konstrukcją, niewielką waga oraz brakiem szybki. Aby go używać należy dokupić także w gogle.
Kaski otwarte nie mają wcale części osłaniającej żuchwę – skorupa zabezpiecza tylko górną część głowy. Nie mają dużej wagi, ale nie zapewniają wysokiego poziomu ochrony, więc rekomendowane są dla kierowców przemieszczających się na skuterach oraz motocyklach rozwijających niską prędkość (np. cruisery).
Kaski szczękowe – ich określenie pochodzi od tego, że posiadają poruszający się (podnoszony i opuszczany) element części szczękowej. To sprawia, że są ogromnie komfortowe – można w nich bez problemu zaczerpnąć powietrza, porozmawiać z kimś, czy napić się bez konieczności ściągania kasku.
Kaski integralne są wszechstronne i przez to chyba najczęściej kupowane przez kierowców, ponieważ można ich używać do jazdy na motocyklu sportowym, szosowym, jak również na skuterze. Ich reprezentatywną własnością jest zwarta budowa, co powoduje, iż są one uznawane za bardzo bezpieczne, jednakże nie najwygodniejsze.

O co dopytać przed kupnem kask motocyklowego?

Szukając kasku na motor miejmy na uwadze, iż po polskich drogach wolno poruszać się wyłącznie z kaskami posiadającymi homologację, więc dopytajmy o to zawsze przed zakupem. Oprócz tego zwróćmy uwagę m.in. na to czy wybrany przez nas kask jest dobrze dopasowany do głowy, czy wizjer jest transparentny oraz wytrzymały na zarysowania oraz czy wentylacja kasku jest wydajna.

Dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]