Sprzedaż polskiego węgla

Promocja polskiego węgla

Przez wzgląd na coraz to nowsze wyzwania związane z koniecznością konkurowania na polskim rynku z węglem sprowadzanym z zagranicy, Południowy Koncern Węglowy S.A. zapoczątkował politykę umacniania pozycji węgla pochodzącego z Polski.

Węgiel – kamienny, brunatny, ekogroszek

Węgiel jest nieodawialnym źródłem energii, którego wartość opałowa zależy od jego składu (np. od zawartości wody). Chiny, USA, Indie, RPA, a także Australia i Ukraina to kraje, na terenie których znajdują się największe złoża węgla.

Wydobycie węgla w Polsce

Węgiel jest w Polsce wydobywany w takich regionach jak Górny Śląsk oraz Lubelszczyzna. Lokalni dostawcy sprzedają takie rodzaje węgla, jak:

  • Węgiel typu “Gruby I” i “Orzech” – to rodzaje o najwyższej kaloryczności oraz najmniejszej ilości popiołu pozostającego po ich spalaniu, dlatego są powszechnie używane do ogrzewania gospodarstw domowych
  • Węgiel Groszek – rodzaj drobnego węgla, który może być spalany tylko i wyłącznie w specjalnych kotłach retortowych, które posiadają automatyczne podajniki węgla, co jest ich niebywałą zaletą
  • Miał – wykorzystywany w elektrowniach i elektrociepłowniach, przez wzgląd na jego niską cenę.