Sklep internetowy z roletami – rzymskie, dzień i noc, zaciemniające

W przeciwieństwie do mieszkańców krajów skandynawskich, Polacy przyzwyczajeni są do zasłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, lecz także pozwala to decydować o ilości promieni słonecznych wpadających do pomieszczeń mieszkalnych. Najczęściej do zakrywania okien korzystamy z zasłon i firanek, ale w ostatnich latach coraz częściej decydujemy się na wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie rolety wewnętrzne dostaniemy w sklepach internetowych?

W sklepach internetowych i stacjonarnych dostępny jest bogaty wybór różnych rodzajów rolet: zaciemniających, rzymskich, ściennych czy okiennych. W wielu z nich kupimy również wszystkie potrzebne akcesoria, tj. kółka z żabkami, rozety, karnisze metalowe czy wsporniki sufitowe i ścienne. W jednym sklepie będziemy mogli dobrać cały zestaw niezbędny do instalacji rolet. A to, jakie rolety będą nam odpowiadać, będzie zależało od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, żeby robić zakupy z głową. Przykładowo, rolety rzymskie ładnie wyglądają na niedużych oknach, jednak nie nadają się dla osób cierpiących. Na roletach rzymskich łatwo zbierają się drobinki kurzu, gdyż robione są one z tkanin firanowych i zasłonowych.

Rolety dzień-noc – ilość światła pod kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do pokoju posłużą rolety dzień i noc. Zdadzą egzamin w większości pomieszczeń: w pokoju dziecięcym, salonie, biurze, a także w łazience. Takie rolety posiadają naprzemienny splot pasów transparentnych i zaciemniających. Wiele możliwości ich ułożenia względem siebie pozwala na regulację natężenia światła, które będzie przez nie przenikać. Co ciekawe, regulacja ma miejsce bez potrzeby podnoszenia i opuszczania rolet! Natomiast rozpowszechnione rolety zaciemniające pozwalają na całkowite zaciemnienie pokoju, ponieważ zrobione są z materiału, które nie przepuszcza promieni słonecznych. Rolety zaciemniające przydadzą się przede wszystkim w sypialni.

Rolety na zamówienie – o czym pamiętać

Nasze okna nie zawsze muszą mieć standardowe wymiary i okazać się może, że rolety w rozmiarach sprzedawanych przez producenta nie będą do nich pasować. W takim przypadku pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Pamiętajmy jednak o tym, by dobrze zmierzyć rozmiar okien, gdyż niewłaściwie dobrane rolety nie spełnią swojego zadania, poza tym będą prezentować się niechlujnie. Jeśli więc brak nam doświadczenia albo nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, wezwijmy na pomoc fachowca.