Rodzaje i funkcje oczyszczaczy powietrza

Problem pułu zawieszonego w powietrzu trafił już do świadomości przeciętnego mieszkańca Polski i z rzadka jest umniejszany. Polacy zdają sobie sprawę, iż czystość powietrza, którym każdego dnia oddychamy, niewątpliwie oddziałuje na nasze samopoczucie. Póki nie zostaną zastosowane systemowe rozwiązania, każdy powinien zadbać o swoje zdrowie, przykładowo poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowinka na krajowym rynku

Im bardziej zindustrializowany region, tym bardziej prawdopodobne jest zagrożenie występowania znacznej kondensacji pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10. Na rozwój licznych schorzeń układu oddechowego narażeni są zwłaszcza mieszkańcy większych aglomeracji miejskich lub terenów w sąsiedztwie fabryk wydalających do atmosfery obfite ilości tych pyłów. Codzienne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest sposobem na znaczące zmniejszenie niekorzystnego wpływu pyłów na zdrowie. I nie jest to już coś nowego na rynku – oczyszczacze powietrza wielu uznanych producentów, jak np. Cado, GREE czy AirFree, od lat znajdują się w ofercie polskich sklepów. Co kluczowe, poza eliminacją z atmosfery pyłów, nierzadko posiadają one także inne użyteczne funkcje.

Oczyszczacze powietrza eliminują nie tylko pyły i zarazki

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w rozmaitych rozmiarach, w związku z tym bez problemu dostaniemy urządzenie właściwe do danej objętości wnętrza. Są to urządzenia niezbyt ciężkie, dlatego swobodnie można przenieść je między pomieszczeniami. Poza usuwaniem z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, zatrzymują one dodatkowo grzyby oraz drobnoustroje, które mogą być powodem wielu reakcji alergicznych czy też chorób, a także szkodliwy benzen. Dużo oczyszczaczy powietrza ponadto nawilża i jonizuje cząsteczki powietrza, co wytwarza w domu orzeźwiającą atmosferę, a równocześnie gwarantuje głębszy sen. Część urządzeń ma również czujniki wykrywające obecność CO2. Kupno oczyszczacza powietrza zaleca się w szczególności osobom podatnym na alergie.