Poprzeczki samochodowe – zamontuj boks i w drogę!

Znajdź uchwyty samochodowe

Wyjazd autem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszelkie niezbędne podczas urlopu akcesoria. Zwykle nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku także niewielkiej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne wymiary niektórych przedmiotów. Tu należy wspomnieć przede wszystkim o nartach i rowerach, których schowanie w bagażniku przeciętnego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu są uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe przystosowane do przewożenia wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – trwały montaż boxu dachowego

Pakowność auta w dużej mierze zwiększa użycie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko daje przewożonym sprzętom ochronę przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi, ale także nie wpływa znacząco na spadek osiągów pojazdu, gdyż ma opływowy kształt. Do jego montażu konieczne są poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeśli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je kupić sami. Pamiętajmy jednakże, by dobór modelu właściwego do konstrukcji naszego auta oraz sam montaż zlecić profesjonalistom. Przy samodzielnym ich założeniu zamocowanie bagażnika może być za słabe.

Uchwyty samochodowe bezpieczne dla rowerów

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy też nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy samochodem kajaki, rowery czy narty. Uchwyty tego typu są na ogół dedykowane do przewozu konkretnego sprzętu – gwarantują zatem wysoki poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno w tylnej części samochodu – na klapie bagażnika albo haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane z uwagi na to, iż rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z nisko wiszącymi gałęziami, tablicami i wiaduktami.

Dane kontaktowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]