Płytki elewacyjne klinkierowe – cechy i zastosowanie

Elewacja domu jest niezwykle ważna z co najmniej 2 powodów. Po pierwsze – chroni konstrukcję budynku przez wiatrem, deszczem i skrajnymi temperaturami. Po drugie zaś znacząco ma wpływ na to, jak będzie wyglądał dom, nadając mu własnego charakteru. Jest to jeden z najlepszych powodów, by dobór materiału na elewację dobrze przeanalizować by wybrać najlepszą opcję. W szczególności godna uwagi jest elewacja z płytki klinkierowej. Dlaczego opłaca ją wybrać?
Klinkierowa płytka elewacyjna – charakterystyka
Płytki elewacyjne klinkierowe lub Okładzina klinkierowa jako materiał elewacyjny wyróżniają się przede wszystkim doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, poprawiając komfort mieszkania zarówno latem, jak i zimą. Kolejny atut płytki klinkierowej to duża wytrzymałość na mróz, wiatr czy promieniowanie słoneczne, dzięki czemu wykonana z niej elewacja wytrzyma lata nawet w najtrudniejszych warunkach. Warto pamiętać również o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne wspaniale się prezentują, a bogactwo oferowanych w sklepach wzorów pozwala dobrać właściwy model do nowoczesnych i wiekowych budynków. Dzięki temu płytki elewacyjne klinkierowe są chętnie wykorzystywane we współczesnym budownictwie.
Rodzaje płytki elewacyjnej klinkierowej
W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje okładzin elewacyjnych zewnętrznych – wyrabiane ręcznie oraz maszynowo. Elewacje klinkierowe można także podzielić na te wykonane z cegieł i z okładziny. Płytki z cegły wyglądają bardzo klasycznie, dzięki czemu wspaniale sprawdzają się w starych domach lub tych, które są na nich wzorowane. Płytki z okładziny, dzięki minimalistycznemu, prostemu wyglądowi, stosuje się najczęściej w nowoczesnych budynkach.