Najwięksi producenci klinkieru – CRH, Przysucha, Roben

Klinkierjest jednym z materiałów stosowanych na elewacjach i innych powierzchniach na zewnątrz budynków. Oczywiście nie powinno to dziwić, bo proces produkcji klinkieru sprawia, że równie dobrze radzi sobie z ekstremalnymi temperaturami, co uszkodzeniami mechanicznymi lub wilgocią. Planując użycie tego materiału w swoim domu warto jednak poznać istotnych producentów klinkieru i dowiedzieć się, co konkretnie znajdziemy w ich ofercie.

Producenci klinkieru – CRH, Roben, Wienerberger

Jednym ze światowych liderów w produkcji klinkierów jest belgijska firma Roben. Cegła klinkierowa Roben na budowach całego świata jest obecna od 160 lat. Cegła Roben jest ceniona ze względu na wytrzymałość oraz różnorodność. Inna znana firma produkująca klinkier, austriacka firma Wienerberger, powstała na początku XIX wieku, zaś na polskim rynku funkcjonuje od połowy lat 90-tych. Cegła klinkierowa Wienerberger w branży budowlanej jest znana dzięki innowacyjnym rozwiązaniom użytym w jej produkcji. CRH – kolejny producent klinkieru, to znana irlandzka firma. W gronie liderów produkcji klinkieru znalazła się Firma z Polski. Klinkier Przysucha należy do najstarszych produktów polskich tego typu – jest on obecny na rynku od prawie 50 lat.

Modele klinkieru

Producenci klinkieru oferują jego przeróżne modele – dzięki temu bez trudu dobierzemy modele odpowiednie do naszych potrzeb. W salonach dystrybutorów dostępny jest zarówno klinkier ręcznie formowany, przeznaczony przede wszystkim do renowacji zabytkowych budynków, jak i maszynowy, który dzięki gładkiej powierzchni świetnie sprawdzi się w nowoczesnych projektach.