Lampy solne – cechy lecznicze

Jeśli chcesz zamówić lampę solną, skieruj się na ten adres.

Lampy solne w ostatnich czasach uzyskały ogromną popularność. Należy przyznać, że są bardzo estetycznym dodatkiem do mieszkalnych wnętrz, zapewniającym przytulną aurę. Jakkolwiek czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych ma prawo zapewniać również korzyści rekonwalescencyjne?

Lampy solne – czym są?

Lampy solne to nie jedynie ładne dekoracje wnętrz mieszkalnych, lecz również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są wykonane z brył soli, odkopanych z kopalni, a potem wydrążonych, aby pomieścić wewnątrz żarówkę. Przeważnie bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy tak właściwie lampa jest włączona, nadaje ciepłe, delikatne światło, komponując przyjemną aurę w pomieszczeniu.

Lampa solna – działanie

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod wpływem ciepła transmitowanego przez lampę, jony ujemne są uwalniane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne zwane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub zarazki. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, oczyszczając równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza ma prawo przynieść ulgę ludziom cierpiącym na alergie lub też kłopoty z układem oddechowym.

Jakie właściwości zdrowotne mają lampy solne

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych zazwyczaj wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – oczyszczone powietrze ma prawo przynieść ulgę osobom z problemami alergicznymi, astmą czy innymi chorobami układu oddechowego, korzystny wpływ na nastrój – ciepłe światło, przekazywane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, służąc relaksowi oraz redukcji stresu, poprawa koncentracji – uważa się, że jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy sugerują, iż jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, inaczej zanieczyszczeń produkowanych przez urządzenia elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie tylko atrakcyjne dodatki do wnętrz, ale także potencjalne źródło pełnego zdrowia i dobrego nastroju.

Dane kontaktowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]