Kontenery na odpady – do przewozu odpadów lub materiałów sypkich

Chcesz nabyć kontenery hakowe? Sprawdź https://ekombud.pl/kontenery-rolkowe/

Nie wszystkie śmieci mogą być wyrzucane do pojemników na surowce wtórne lub zmieszane. Dotyczy to zwłaszcza tych, które powstają w czasie wszelkiego typu renowacji i prac budowlanych, jak również odrzutów industrialnych. Muszą one zostać przetransportowane do wskazanego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie będą zutylizowane zgodnie z przepisami o odpadach. W wielu wypadkach mogą jednak wyniknąć trudności związane z gromadzeniem oraz transportem śmieci. Aby ich uniknąć, należy wyposażyć się w kontenery na odpady dostosowane do ich specyfiki.

Kontenery na śmieci – rodzaje

Najprostsze kontenery otwarte są przeznaczone do składowania oraz przewozu opakowań, gruzu, starych mebli i pokrewnych odpadów. Dodatkowo w użyciu są również kontenery uszczelniane, które wspaniale zdają egzamin przy wywozie nieczystości półpłynnych i ciekłych (m.in. tych wytwarzanych w oczyszczalni ścieków). Szczelne łączenia są również konieczne w przypadku kontenerów na śmieci sypkie, takie jak trociny, granulaty czy wióry metalowe. Proces ich załadunku usprawnia zainstalowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najprostsze w transporcie są oczywiście kontenery rolkowe, zaopatrzone w mechanizm usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery na odpady – dla jakich przedsiębiorstw?

Odbiorcami usług producentów kontenerów na odpady są najróżniejsze podmioty. Wśród nich można znaleźć między innymi firmy sprzątające oraz parające się opróżnianiem mieszkań, przedsiębiorstwa budowlane, jak również różnego typu zakłady wytwórcze. Na zakup kontenerów na odpady decydują się firmy oferujące usługi wywozu odpadów o niestandardowych gabarytach i gruzu. Udostępniają je one swoim klientom, a po wypełnieniu przewożą do miejsca legalnego ich przechowywania lub utylizacji.

Dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]