Kontener na odpady – dobierz odpowiednio do potrzeb swojej firmy

kontener otwarty, kontenery hakowe

Na rynku można nabyć w najróżniejsze rodzaje kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na gruz lub złom, jak również przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednakże wiele rodzajów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one inną konstrukcją i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które substancje można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być przystosowane do specyfiki składowanych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe, rozebrane elementy okien i drzwi, jak również gruz, złom – zazwyczaj używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno lub wytwarzających granulaty najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do składowania odpadów w formie ciekłej lub półpłynnej odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na śmieci sporych gabarytów

Do przewożenia ładunków o sporych rozmiarach niebędących odpadami czy też potrzebujących selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są najczęściej dla magazynów oraz przedsiębiorstw transportowych.

Dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]