Kładziesz nowe podłogi? Nie zapomnij o listwach drewnianych

Sprawdź, gdzie nabyć listwy drewniane

Wydają się mało znaczącym detalem, jednakże ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na schludne poprowadzenie kabli oraz chronią dolną część ściany przed poplamieniem i uszkodzeniem, co jest istotne w szczególności w pomieszczeniach, po których poruszamy się w butach. To na pewno dostateczny argument, żeby nie lekceważyć ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i świetnie koresponduje z eleganckimi meblami bądź dodatkami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z PVC bądź MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i one mogą być wytworzone zarówno z litego drewna, jak i innych tworzyw. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, jeśli kupimy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]