Kapsułki Cafissimo – poznaj alternatywy

Szukasz kapsułek Tchibo Cafissimo? Koniecznie odwiedź tę stronę

Metoda parzenia kawa w kapsułkach jest znana od końca lat 70-tych i pomału pozyskała sobie tysiące zwolenników. Ten praktyczny system pozwala na przygotowanie napoju wysokiej jakości wyjątkowo nieskomplikowaną metodą – wystarczy umieścić kawę w kapsułce w zasobniku w ekspresie, dodać wodę do pojemnika i zaledwie po minucie można cieszyć się aromatyczną kawą.

Kawy single origin z Etiopii i Brazylii – zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo

Istnieje kilka systemów przygotowywania kawy w kapsułach. Ten należący do niemieckiego koncernu Tchibo jest jednym z najbardziej znanych na świecie. Kapsułki do ekspresów Tchibo Cafissimo różnią się formą od innych, co przez wiele lat zmuszało klientów do zaopatrywania się w kawę od jednego wytwórcy. Problem ten tyczył się wszelkich systemów kaw w kapsułkach, jakkolwiek w ostatnim czasie oferowanych jest w sklepach – także w naszym kraju – wiele ich zamienników. Włoska firma Italian Coffee wytwarza kapsułki do wielu systemów, w tym również zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo. W tym systemie firma ta posiada linię kaw speciality, czyli tzw. kaw single origin. Taka kawa charakteryzuje się tym, że wywodzi się z jednej uprawy, zbioru i gatunku. Smak jej naparu jest unikatowy, dlatego że ma na niego wpływ wiele różnych czynników, przykładowo warunki atmosferycznepanujące w danym roku. Łączenie tego typu kaw z dodatkami aromatyzującymi czy mlekiem zagłusza ich unikalne nuty smakowe. Na rynku kupimy zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo wyprodukowane z ziaren z Nikaragui oraz Kolumbii (100% arabika), a także Angoli (100% robusta). W tych ziarnach wyraźnie dostrzegalne są naturalne aromaty kakaowe, czekoladowe oraz kwiatowe.

Zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo – smakowita co dnia

Zaparzacze do kawy w kapsułkach przydają się zarówno w domu, jak i w hostelach czy urzędach. Cena kawy w przeliczeniu na jedną porcję nie jest wygórowana i przeważnie mieści się w widełkach 1,20-1,50 zł. Nietrudno wyliczyć, że taka kawa jest kilkukrotnie tańsza niż tożsamy napój serwowany w kafejkach na mieście bądź w bufetach w biurze. Nietuzinkowe wzornictwo i niewysokie ceny ekspresów na kapsułki sprawiają, iż z roku na rok częściej znajdujemy dla nich w naszych domach. Za ich sprawą będziemy cieszyć się filiżanką takiej kawy na co dzień, a jednocześnie zaserwujemy gościom wysokiej jakości kawę podczas weekendowych spotkań, bez obaw o gigantyczne koszty. Jeżeli chcemy zamówić zamienniki kapsułek Tchibo upewnijmy się uprzednio czy są zgodne z naszym sprzętem.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]