Gdzie wykorzystuje się blachy trapezowe?

Zainteresowany blacha trapez? Zajrzyj tutaj.

Blachy trapezowe dachowe tworzą odporne pokrycie, są ekonomiczne i mogą być używane zarówno w przypadku posiadłości jednorodzinnych, jak i składnic czy hal produkcyjnych. Dlaczego blachodachówka trapezowa ostatnio bardzo popularna?

Trapez na dach – niedroga a jednocześnie trwała blacha

Nazwa blachy trapezowej pochodzi od jej kształtu – arkusze mają przetłoczenia w formie trapezu. Proces jej montowania jest bardzo prosty – poradzi sobie z tym każda ekipa budowlana. Materiał jest ceniony także z uwagi na atuty ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i robocizna nie niosą za sobą dużych kosztów. Z uwagi na niską cenę materiału i bezproblemowy montaż, blacha trapezowa jest coraz częściej używana do wykonywania pokryć dachowych i może być świetną alternatywą dla kosztowniejszej blachy na rąbek stojący. Rozwiązanie to cechuje się doskonałą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową będzie trwać w dobrym stanie przez kilkadziesiąt lat. Do tego jest bardzo lekki, dysponuje wysoką wytrzymałością na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie może być wykorzystana blacha trapezowa?

Blacha trapezowa doskonale sprawdzi się w roli pokrycia dachu domu jednorodzinnego o prostej bryle, m.in. w stylu minimalistycznym. Najlepiej prezentuje się na budynkach z dachem o znacznej powierzchni, pasuje zarówno do domów murowanych, jak i drewnianych. Może być również używana wszędzie tam, gdzie z rozmaitych okoliczności nie można stosować standardowych dachówek ceramicznych. Blacha trapezowa będzie także bez zarzutu prezentować się jako uwieńczenie składów, garaży czy budynków gospodarczych. Blachę trapezową dachową wypada kupować bezpośrednio od producenta. Dzięki temu mamy pewność, że materiał jest najwyższej klasy i zaspokoi nasze oczekiwania. Producenci oferują bogatą paletę wariantów kolorystycznych blach trapezowych, a także akcesoria dodatkowe, np. rynny dachowe.

Dane kontaktowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08