Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

Chcesz kupić domowe urządzenie do drenażu limfatycznego? Odwiedź ten adres.

Drenaż limfatyczny to technika masażu, której zadaniem jest poprawienie cyrkulacji limfy w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta prawie 100 lat temu – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy czerpiące oraz okrężne, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do punktu ucisku, a także kondycji zdrowotnej pacjenta.

Aparat do presoterapii – pobudzenie przepływu chłonki

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci chętnie używają aparaty do presoterapii, które symulują masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów dzielących się na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny dolne albo górne. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne przegrody urządzenie naciska na kończynę, wspomagając tak krążenie limfy. Jest wiele powodów do poddania się zabiegowi masażu limfatycznego. To przede wszystkim obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy czy też mastektomii). Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – jako pomoc w redukcji cellulitu oraz wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana wśród zawodowych sportowców, głównie jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.

CarePump – domowy sprzęt do presoterapii

Szerokie możliwości wykorzystania urządzeń do masażu uciskowego przysłużyło się mocno do rozwoju tych aparatów. Obecnie osoby raz za razem korzystające z tej formy terapii mogą wykonać zabieg w we własnym mieszkaniu, przy użyciu mobilnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Urządzenia do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w mankietach – więcej przedziałów to efektywniejszy drenaż. Aparaty CarePump są stosunkowo lekkie i kompaktowe, więc bez przeszkód można zabrać je w podróż, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być zawsze ustalone z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samemu, bowiem występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to m.in. zakrzepica i stany zapalne, które warto wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]