Czy w domu przyda się tablica magnetyczna?

Tablice szkolne kojarzymy zwykle z zielenią i pyłem jaki powstawał, kiedy usiłowaliśmy zetrzeć z niej kredowe napisy. Takie tablice, jakkolwiek do tej pory są bardzo popularne w polskich szkołach, stopniowo są wypierane przez suchościeralne tablice magnetyczne.

Tablice magnetyczne – jakie są ich najistotniejsze zalety?

Białe tablice magnetyczne są dzisiaj często stosowane w korporacjach, biurach i urzędach, czyli wszędzie tam, gdzie na krótkich spotkaniach prowadzone są okresowe szkolenia albo omawiane są bieżące tematy i strategie. Zaletą takich tablic jest zwłaszcza to, iż do pisania na nich stosuje szybkoschnące markery, które łatwo się ściera przy pomocy gąbki albo szmatki do tablic magnetycznych. Podczas ścierania tusz z markerów nie wytwarza pyłu, dlatego ręce pozostają czyste i na odzieży nie osadza się kreda, jak w przypadku popularnych tablic szkolnych. Drugim atutem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość zastosowania magnesów, za pomocą których można przyczepić do jej powierzchni rozmaite lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie takiej tablicy w czystości jest niesłychanie proste. Wystarczy cyklicznie czyścić jej powierzchnię specjalnym płynem, który wyciera pozostałości tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma także właściwości nabłyszczające i konserwujące, co pozwoli na utrzymanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez wiele lat. Jeśli zamierzamy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie dobierzmy rozmiar do wielkości sali, w której będzie ona powieszona. Powierzchnia o wymiarach 90×60 czy 120×90 może okazać się zbyt mała, dlatego warto przemyśleć kupno tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna do mieszkania – jak jej użyć?

Mała tablica magnetyczna za to idealnie sprawdzi się w domu. Nie wiesz jak ją wykorzystać? Powieś ją w kuchni, a kiedy spostrzeżesz, iż kończy Ci się jakiś produkt (sól, płatki owsiane czy ryż) zanotuj tę informację na tablicy. Kiedy będziesz wybierać się do hipermarketu, łatwiej będzie Ci skompletować listę naprawdę niezbędnych sprawunków. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która przenigdy się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko codziennie może tworzyć nowe rysunki, przy czym nie zużyje papieru, a w dywan nie wbiją się strużyny z kredek i ołówków. Cała rodzina może także spędzić sobotni wieczór na grze w kalambury, wisielca albo układając jak największą ilość słów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna przyda się też rodzicom, którzy chcą pomóc maluchowi w nauce liter lub podstaw matematyki.