Co zamiast żaluzji? O shuttersach w salonie i sypialni

Jeśli szukasz realizacji z zastosowaniem shuttersów w salonie skieruj się tu.

Szatersy (shutters), innymi słowy dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się przeważnie z pomieszczeniami zaprojektowanymi w stylu afrykańskim i południowoamerykańskim. Jednakże ten element osłony okiennic można użyć również w polskich domach – jest to bardzo trwałe, a równocześnie wspaniale prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu sytuacji zda egzamin lepiej niż modne w tym momencie żaluzje.

Shuttersy w salonie – dekoracja i praktyczne wykorzystanie

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie czy w pokoju gościnnym, będą pełniły podwójną funkcję – praktyczną oraz dekoracyjną. Shuttersy zdecydowanie zwiększają walory estetyczne salonu. Ich lamele są szersze, dzięki czemu znakomicie prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, ponieważ to w salonie przyjmuje się gości oraz spędza się w nim sporą część dnia. Z tej przyczyny należy zadbać, żeby ten pokój nie tylko reprezentatywny, ale jednocześnie komfortowy. Swoboda ustawienia kąta nachylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych docierających do salonu, co pozwala np. na przyjemne jego ściemnienie, jeśli staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub zupełne jego zaciemnienie, jeśli pragniemy zobaczyć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – idealne rozwiązanie dla alergików

Swoboda kontroli wnikania światła do pokoju jest bez wątpienia najistotniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednak z jeszcze innego powodu – dzięki nim można efektywnie korygować temperaturę pokoju, która w ogromnym stopniu oddziałuje na nasz mocny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych w okresie letnim łatwiej jest zachować niską temperaturę w sypialni, z kolei w okresie zimowym przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. Na dodatek takie okiennice tworzą skuteczną zaporę chroniącą przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to także idealne rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Na ich lamelach zbiera się mniej kurzu aniżeli w fałdach firanek, a ich pielęgnacja jest wyjątkowo łatwa i trwa dosłownie parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie będą prezentować się także w łazience, w pokoju dziecięcym czy w kuchni.

Dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]