Cechy profesjonalnych mopów do mycia podłóg

Jeśli potrzebujesz mopa z wiadrem, koniecznie wejdź na verdeavis.pl

Czyszczenie podłogi wydaje się bardzo łatwym obowiązkiem – wystarczy woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Jednakże sprawa się komplikuje, jeśli idzie o sporą powierzchnię bądź nietypowe, ciężkie do usunięcia zabrudzenia. Wtedy warto sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. Na czym polega ich przewaga nad standardowymi, używanymi na co dzień w naszych domach mopami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, należy wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Czym charakteryzują się profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Na wydajność mopa mają wpływ głównie 2 cechy – materiał, z którego go wykonano oraz jego szerokość. Od pierwszej zależy chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego trwałość. Warto także mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej zbierają pobrudzenia niż miękkie. Druga cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię zdołamy wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest wyjątkowo istotna, jeśli mop ma być wykorzystany do mycia posadzki o znacznej powierzchni – przykładowo parkietów na boiskach, hallów czy sal tanecznych.

Wiadro i dobrze dobrany trzonek – ważne akcesoria do mopów profesjonalnych

Sam mop to za mało, żeby pracownicy zespołów sprzątających mogli błyskawicznie i efektywnie myć podłogi. Praktycznie jednakowo ważne są też dodatkowe akcesoria. Wśród nich szczególną uwagę należy zwrócić na trzonek. Musi on być w miarę lekki, a jego długość – proporcjonalna do wzrostu użytkownika. Tylko w takim przypadku użycie mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich istotne jest również jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a prawidłowo dobrane w znacznym stopniu upraszcza i skraca czas czyszczenia posadzek. W czasie sprzątanie ogromnych powierzchni polecamy używać zestawu wiadro plus mop.

Dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]