Bryczesy do jazdy konnej – charakterystyka

Więcej szczegółów o bryczesach

Jazda na koniu wymaga nie tylko ogromnych pokładów cierpliwości, godzin pracy i wielu wyrzeczeń, ale też odpowiednich elementów odzieży, które nie będą krępować ruchów. Potrzebujesz nabyć wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Szeroki wybór asortymentu znajduje się w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Wyróżniają się brakiem ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi dotykają do siodła, co zmniejsza ryzyko otarć naskórka. Prawidłowo wykonane spodnie bryczesy powinny być obcisłe i elastyczne, a przy tym nie krępować ruchów i umożliwiać komfortową jazdę w każdych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy uszyte z wysokiej jakości materiałów – bawełny z dodatkiem lycry czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym jeździec będzie odczuwał pełną swobodę.

Jak wybrać najlepsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być w pierwszej kolejności dopasowane do budowy ciała dżokeja i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Przy wybieraniu odpowiednich spodni jeździeckich należy upewnić się czy mają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który jest wykonywany z skóry ekologicznej, silikonu lub innych surowców gwarantujących solidną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej pełny, obejmujący również uda i łydki, lub kolanowy. Oddzielną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one mieć warstwę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które dają komfort termiczny w czasie jazdy. Nie bez znaczenia są również walory użytkowe – rozciągliwe zakończenia nogawek i liczne kieszenie.

Dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]