Atuty rolet dzień i noc

Rolety dzień i noc są jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc to znakomita opcja do wnętrza dla osób, które pragną mieć kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia. To też doskonały pomysł na zaaranżowanie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do sypialni, pokoju dziecka lub gabinetu, ale nie skutkujące całkowitym zaciemnieniem. Najbardziej lubiany rodzaj rolet dzień noc to zebra. Wyrób dostępny jest w wielu rozmiarach (standardowym, mini oraz na wymiar) oraz rozmaitych wersjach kolorystycznych.

Rolety dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Popularna roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasków o różnych barwach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tym samym kolorze, a innych odcieniach, to następna propozycja na aranżację i ożywienie każdego pomieszczenia.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieograniczone. Odpowiednio dopasowana barwa stonuje lub ożywi atmosferę pokoju. Umiarkowany poziom zaciemnienia gwarantuje mini roleta dzień noc, więc dobrym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym lub innych pomieszczeniach, w których nie życzymy sobie zbyt wiele światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień i noc – zastosowanie

Poza wymienionymi powyżej pomieszczeniami, w których nadmiar promieni słonecznych może przeszkadzać w odpoczynku lub drzemce, istnieje jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest duża powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, dzięki której będzie możliwa regulacja poziomu światła lub zaciemnienia, przykładowo, podczas wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień noc pasują także do każdego nowoczesnego wnętrza, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią również rolę dekoratywną. Nowoczesne wzornictwo i szerokie spektrum kolorystyczne powodują, że pomieszczenie może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Reasumując: po rolety dzień noc sięgnij, jeżeli chcesz uzyskać efekt częściowego zaciemnienia.