Antena satelitarna – alternatywa dla kablówki

Jeśli szukasz anteny satelitarnej, kliknij tutaj

Większość z nas posiada w swoim domu telewizor. Pomimo tego, że wybieramy coraz aktywniejszy tryb życia, lubimy od czasu do czasu zobaczyć interesujący film bądź program w telewizji. By odbiór programu stał się możliwy, niezbędna jest posiadanie właściwie dobranej anteny. Doskonale nada się do tego antena SAT, którą na ten moment znajdziemy w sprzedaży bez najmniejszych problemów.

Antena SAT – jak działa to urządzenie?

Termin antena SAT oznacza doskonale znaną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli co najmniej kilka razy w ciągu życia. Jest to przyrząd z przykuwającą wzrok czaszą, która bardzo często nazywana bywa talerzem. Ten typ anteny pozwala na odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity komunikacyjne. Wykorzystując antenę SAT można więc odbierać wciąż ogromnie popularną w Polsce telewizję satelitarną, która często wygrywa u sporej części widzów z kablówką. Powodem jest to, że dostęp do kablówki bywa ograniczony. Wymienić można kilka rodzajów anten SAT. Kupić można zatem anteny paraboliczne, offsetowe, wieloogniskowe i panelowe. Anteny SAT wyróżniają się konkretnymi cechami – różnią się między innymi średnicą jaką posiada czasza. Obecnie najczęściej konsumenci wykorzystują jednak modele o średnicy od 18 do 35 cali. Urządzenia zrobione są tak, aby nie niszczały na skutek działania niekorzystnych czynników atmosferycznych. Sprawia to, że deszcz, śnieg, niskie i wysokie temperatury nie odbijają się negatywnie na ich stanie technicznym. Doskonałej jakości antena satelitarna będzie mogła służyć kilka lat.

Co oprócz anteny SAT jest niezbędne do odbioru telewizji satelitarnej?

Antena SAT nie jest wyłącznym urządzeniem niezbędnym do tego, by bez problemu odbierać telewizję satelitarną. Oprócz niej należy też wyposażyć się w odpowiedni uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie odpowiednio umocowana w określonym miejscu. Niezbędny jest również konwerter (dwupasmowy albo działający na pojedynczym paśmie), odbiornik satelitarny oraz kabel współosiowy.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]