Prawo pracy – jak prawnik reprezentuje pracowników?

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie prawa pracy, zarówno od strony pracownika, jak i pracodawcy. Nasza praca koncentruje się nie tylko na prowadzeniu spraw sądowych, ale też na doradztwie w obszarze bieżącej interpretacji prawa pracy.

Prawo pracy – obszar działania kancelarii prawnej

Reprezentując Pracodawców, najczęściej pomagamy im w tworzeniu wszelkiego rodzaju dokumentacji na etapie nawiązania stosunku pracy, jego kontynuacji oraz rozwiązania. Pomoc prawna jakiej udzielamy ma nie tylko poprowadzić naszych Klientów przez te etapy, ale również ochronić ich przed potyczkami sądowymi z pracownikami. Zdajemy sobie sprawę, iż wraz z rozkwitem spółki, respektowanie prawa pracy staje się coraz większym wyzwaniem. Dlatego też naszym celem jest praca w dyskretny sposób, dzięki czemu Klient może skupić się na prowadzeniu biznesu, a nie na zawiłościach prawnych.

Prawo pracy – prawnik jako pełnomocnik Pracownika

Równie często podejmujemy się roli pełnomocnika Pracownika. Na tym etapie o wiele częściej nasza praca polega na prowadzeniu spraw sądowych związanych z nawiązaniem stosunku pracy, niezasadnym rozwiązaniem umowy o pracę czy chociażby godzin nadliczbowych. Bezsprzecznie wymaga to od nas zupełnie innego zaangażowania, ponieważ tego rodzaju sprawy związane są z ogromnymi problemami na tle postępowania dowodowego. Tym samym przekonanie sądu do racji naszego Klienta staje się sporym wyzwaniem.