Odszkodowania za błędy lekarskie – rola kancelarii radców prawnych

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. dysponuje rozbudowanym działem dochodzenia odszkodowań. Główne kategorie spraw z jakimi przyszło się nam dotychczas mierzyć to przede wszystkim odszkodowania za zagubiony bagaż czy nieudane wakacje, odszkodowania za wypadki komunikacyjne lub za szkodę wynikłą z czynów niedozwolonych, takich jak błędy medyczne i pobicie. Przykłady tego typu zdarzeń można bez problemu mnożyć, ale istotne jest to, że zawsze w przypadku powstania szkody jesteśmy gotowi do udzielenia pomocy prawnej.

Odszkodowania za wypadki komunikacyjne i błędy lekarskie

W naszej codziennej pracy podejmujemy się dochodzenia odszkodowań w różnego rodzaju sprawach. Mamy doświadczenie w odszkodowaniach wynikłych z wypadków zarówno komunikacyjnych, jak i innych, jak np. upadek na uszkodzonej powierzchni. Nierzadko prowadzimy także sprawy wynikłe ze szkody powstałe podczas wyjazdów wakacyjnych, związanych m.in. z rozbieżnościami w wykupionej ofercie a faktycznymi warunkami panującymi w hotelu lub kiedy bezpodstawnie nie wpuszczono nas na pokład samolotu. Zgłaszają się do nas także osoby pokrzywdzone w związku z błędami medycznymi, takimi jak podanie nieprawidłowych leków, leczenie przez dentystę wbrew zasadom sztuki lekarskiej czy powikłania przy porodzie lub operacji.

Działania kancelarii prawnej w sprawach o odszkodowanie

W trakcie prowadzenia spraw odszkodowawczych mierzymy się z drastycznymi doświadczeniami naszych Klientów, takimi jak pobicie, wypadek samochodowy, w którym bliska im osoba straciła życie czy niepełnosprawność spowodowana przez niekompetentnego lekarza. Zawsze wiąże się to również z wieloletnią traumą, z jaką zgłaszają się do nas osoby poszkodowane. Naszym obowiązkiem w takim przypadku jest ocena stanu faktycznego, a następnie na jego podstawie oszacowanie jakich kwot może domagać się nasz Klient. Brak jest w tej kwestii sztywnych wytycznych, jednak nasze doświadczenie umożliwia nam udzielenie Klientom informacji, która ułatwia im podjęcie decyzji co do dalszego toku sprawy.