Zastosowanie i budowa filtrów z separatorami aluminiowymi i filtrów minipleat

Sprawdź, gdzie kupić filtr F7

Przyznajmy to otwarcie: jakość powietrza w naszym kraju nie jest najlepsza. Pod tym względem Polska jest na jednym z ostatnich miejsc wśród państw Unii Europejskiej. Codziennie emitowane są nowe powiadomienia o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i w związku z tym też nadal poszukiwane są efektywne metody, pomagające radzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w pomieszczeniach, w których utrzymanie czystości powietrza jest niezmiernie ważne (np. w szpitalnych salach operacyjnych).

Filtry mini-pleat o klasie filtracji F7 i F9 – do domu oraz biur

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej skuteczności, powszechnie znane i stosowane są od wielu dziesięcioleci. Są obecne między innymi w pokojowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych zakładanych w budynkach mieszkalnych, obiektach użyteczności publicznej lub biurowcach wspaniale spełnią swoje zadanie filtry dokładne minipleat, które w zależności od klasy poradzą sobie z eliminacją pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki tworzą smog. Nie są dla nich trudnością również takie zanieczyszczenia, jak spaliny, pyłki roślin bądź włosy. Wybierając filtry dokładne F7 lub F9 wypada sprawdzić nie tylko ich skuteczność, ale również jakość ich wykonania. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ramę z ocynkowanej stali, która cechuje się ogromną odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom wilgoci, temperatury) i uszkodzenia mechaniczne. Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest po stronie wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach minipleat papier filtrujący złożony jest w małe plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, że produkty te odznaczają się wysoką żywotnością. Filtry minipleat wytwarzane są w wielu wymiarach dopasowanych do zapotrzebowania każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – efektywna praca w wymagającym środowisku

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są jednak filtry o dalece wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą umożliwiają filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez separatory z aluminium, a mocna konstrukcja, także wyprodukowana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wilgoć i wahania temperatury, co pozwala na sprawną pracę w ekstremalnych warunkach (nawet do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego rodzaju stosowane są tam, gdzie powinny być spełnione wyśrubowane normy sterylności powietrza, m.in. w przemyśle energetycznym.

Fotografia dzięki uprzejmości marss.pl.

Dane kontaktowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46