Zepsute szafki to nie są zwykłe śmieci – o utylizacji starych mebli

Utylizacja starych mebli Kraków - usługa na miarę waszych potrzeb

Każdy z nas z pewnością świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają rzeczy, których w tej chwili już nie używamy, a których z różnych względów nie potrafimy wyrzucić. By nie zajmowały przestrzeni mieszkaniu, najczęściej chowamy je do komórki lokatorskiej, na poddasze albo do piwnicy. Rzecz jednakże w tym, że po kilku miesiącach także te pomieszczenia stają się na tyle ciasne, iż codzienne ich użytkowanie bywa do zniesienia. Dopiero to popycha większość z nas do przystąpienia do gruntownego sprzątania, będącego okazją do tego, żeby pozbyć się nagromadzonych rzeczy. Takie duże porządki często planujemy też, kiedy nabywamy zaniedbany dom albo dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Warto zatem posiadać wiedzę, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak łatwo przeprowadzić wywóz starych mebli z domu, strychu oraz piwnicy.

Wywóz starych mebli – gdzie je przekazać?

Odpady takie jak fragmenty stolarki okiennej, połamane panele podłogowe lub ścienne, popsute meble czy sprzęty elektroniczne nie powinny trafić do kontenera przeznaczonego na odpady zmieszane. Jeżeli chcemy się ich pozbyć, możemy wybierać z paru rozwiązań. Pierwsze to samodzielne odwiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak dysponowania odpowiednio przestronnym bagażnikiem auta bądź przyczepą. Następne to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te przeprowadzane są na ogół w miesięcznych odstępach – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy więc zobligowani znaleźć miejsce na zdeponowanie śmieci sporych rozmiarów. Najwygodniejsze jest ostatnie rozwiązanie – zamówienie kontenera na odpady, który po zapełnieniu odwiezie dostarczające go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono także o zgodny z prawem recykling zebranych odpadów. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery często świadczą też profesjonalną asystę przy opróżnianiu strychu, komórki względnie całego domu.

Utylizacja mebli – nie tylko porzucone na składowisku

Jeżeli stare meble zostaną przewiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź przedsiębiorstwa trudniącego się utylizacją na co dzień, nie zostaną spopielone ani porzucone na składowisku. Po zdemontowaniu ich na elementy składowe, a następnie podzieleniu komponentów według tworzywa, z jakiego zostały wykonane, mogą być znów przetworzone i posłużyć do stworzenia kolejnych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a głównie drewna, z którego w największej części się je wykonuje, sprowadza się na ogół do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które następnie wykorzystuje się do wyrobu nowych garderób, łóżek bądź regałów.

Dane kontaktowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]