Zbiorniki stalowe – w jakich branżach są niezastąpione?

Stal nierdzewna to jeden z najbardziej stabilnych chemicznie stopów. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie koroduje i zachowuje swoje parametry nawet w skrajnych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który przy kontakcie z powietrzem wydziela się ze stopu i tworzy na powierzchni niezauważalną gołym okiem warstwę. Chroni ona stal przed szkodliwym wpływem licznych substancji chemicznych, jak również polepsza jej odporność na nieprzychylne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki stalowe w przemyśle kosmetycznym

Ze względu na to, iż stal nierdzewna nie reaguje z substancjami wykorzystywanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są szeroko stosowane w tej branży. Służą one zarówno do prowadzenia procesów produkcyjnych, jak i do przechowywania dużych ilości gotowych preparatów. Wymienione wyżej właściwości powodują, że zbiorniki stalowe są też doskonałym rozwiązaniem dla przemysłu chemicznego oraz zakładów wytwarzających i przetwarzających paliwa.

Zbiorniki fermentacyjne dla branży spożywczej

Zbiorniki ze stali nierdzewnej są często stosowane w różnych przedsiębiorstwach z szeroko pojętej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa czy też placówkach gastronomicznych. W browarach, gorzelniach czy piekarniach nagminnie spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wykonane z tego stopu. Usługi przedsiębiorstw zajmujących się produkcją zbiorników ze stali nierdzewnej cieszą się powodzeniem w branży spożywczej głównie dlatego, że na tego typu zasobnikach nie powstaje osad, który sprzyja skażeniu ich zawartości dzikimi drożdżami czy mikroorganizmami.