Wypożyczalnia szalunków – wynajem materiałów konstrukcyjnych

Wypożyczalnia szalunków - kompletną ofertę poznasz na http://tinyurl.com/y53jhfac

Szalunki to chwilowe elementy konstrukcyjne, zazwyczaj składające się z metalu, sklejki laminowanej lub desek, które są powszechnie wykorzystywane w budownictwie. Używa się ich do wznoszenia, kształtowania właściwego kształtu, jak również podtrzymywania konstrukcji z żelbetonu lub betonu. Służą one także do zabezpieczania rowów w gruncie i wspierania otworów w ścianach (np. okien lub drzwi). To dzięki nim możliwe jest wylewanie ław fundamentowych, budowanie schodów, nadproży, stropów, betonowych cokołów ogrodzeń i innych elementów konstrukcyjnych.

Wynajem szalunków stropowych oraz ściennych

Deskowania, to również określenie szalunków, dzielimy ze względu na metodę ich używania – wyróżniamy szalunki stropowe, ścienne, a także elementy stosowane przy wykopach. Szalunki stropowe można podzielić na podpory, stolik szalunkowy i dźwigary, zaś ścienne na średnio gabarytowe i lekko gabarytowe. Z kolei pośród szalunków do wykopów można wymienić lekkie, średnie oraz ciężkie. Dużo firm budowlanych wypożycza obecnie moduły konstrukcyjne – wynajem szalunków jest ogromnie popularny przede wszystkim wśród niewielkich przedsiębiorstw, które nie posiadają własnych systemów szalunkowych.

Wypożyczalnia szalunków – dlaczego to się opłaca?

Czemu warto wybrać wynajem szalunków, a nie ich samodzielne wykonanie? Firmy oferujące tego typu usługi w Krakowie i innych miastach, mają rozległy wachlarz elementów konstrukcyjnych, jak również proponują niewygórowane ceny. Wynajem szalunków sprawdza się również bardzo dobrze przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas, a także wyraźnie przyspiesza prace budowlane.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]