Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Zdobądź więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice, skieruj się tu.

Dopilnowanie finansów w niewielkich firmach jest zazwyczaj powodem sporych problemów. Mikrofirmy rzadko są w stanie zatrudnić specjalistyksięgowego na etat, a ich szefowie często nie potrafią rzetelnie pokierować budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż sądzi wielu z nas – wystarczy jedynie postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób osiągniemy? Jak zyskać pewność tego, że poziom usług okaże się zadowalający?

Współpraca z biurem rachunkowym – wygoda i oszczędność czasu

Na pomoc biura rachunkowego warto zdecydować się zwłaszcza z uwagi na dobro finansów. Jeśli zostawimy budżet przedsiębiorstwa ekspertom ds. księgowości, zyskamy gwarancję, iż ewentualne kontrole US nie zakończą się nałożeniem mandatów. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to również oszczędność pracy i pieniędzy – nie trzeba zajmować się rachunkowością samemu, ani najmować do pracy księgowego na stałe. Należy także napomknąć o swobodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. W dzisiejszych czasach nie ma już konieczności regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, jako że wiele spraw można uzgodnić z opiekunem naszej firmy używając e-maila.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie warto sugerować się jedynie cennikiem usług – dziwnie niskie koszty obsługi na ogół oznaczają jej niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego eksperci mają odpowiednie uprawnienia, np. certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej) bądź certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy wyliczanie składek ZUS.

Dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]