Usuwanie wirusów z WordPressa – jak pracują specjaliści?

Na https://wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/ zamówisz usuwanie malware ze strony www.

WordPress stał się w ostatnich latach tak popularnym CMS-em, iż ilość sklepów oraz stroninternetowych działających z jego użyciem szacuje się w tej chwili na miliony. Powszechność stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony wykonane na WordPressie bywają częstym celem ataków hakerów. W przypadku zainfekowania strony wirusem, nieodzowne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Po czym rozpoznać zainfekowanego WordPressa?

Logowanie na witrynę jest uniemożliwione? Grafiki zostały zmienione bez Twojej ingerencji? Na stronie pojawiły się przekierowania do nieznanych Ci portali? A może strona internetowa wysyła niechcianą pocztę? To tylko kilka z potencjalnych oznak alarmujących o zainfekowaniu strony. W takiej sytuacji niezbędne jest natychmiastowa reakcja, aby znaleźć powód infekcji i przywrócić stronę internetową do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania albo po atakach hakerskich najlepiej powierzyć zawodowcom od tego typu działań, gdyż usuwanie malware z WordPressa nierzadko przekracza kwalifikacje ludzi, którzy każdego dnia zajmują się wyłącznie tworzeniem stron i sklepów na tym CMS-ie.

Usuwanie wirusów ze strony internetowej – kompleksowy przegląd plików oraz baz danych strony

Profesjonaliści podejmujący się usuwania malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych przeprowadzają drobiazgowy przegląd plików i baz danych strony. Weryfikują kod wykorzystanych na stronie szablonów oraz wtyczek, jak również pliki wp-config i htaccess. W procesie naprawy zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, redukujące niebezpieczeństwo ponownej ataków. Jeśli trwające dłuższy czas zawirusowanie spowodowało dodanie strony do spisu zagrożeń (między innymi w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z CMS-a eksperci mogą podjąć też niezbędne działania w celu wykreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Okresowe aktualizowanie WordPressa i używanych na stronie wtyczek jest szczególnie ważne, ponieważ naprawa wszystkich efektów cyberataku nie daje pewności, iż taka sytuacja nie zdarzy się za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]