Sala weselna – jaką wybrać, by przyjęcie było udane?

Dowiedz się więcej o weselu w Krakowie.

Ślub i odbywające się po nim wesele to dzień, o którym rodzina nowożeńców oraz sproszeni goście będę pamiętać przez kilka miesięcy, a nieraz wręcz lat. Jeśli młoda para zdecyduje się na wyprawienie przyjęcia dla dużej ilości gości, jednym z pierwszych wyzwań, któremu będzie musiała stawić czoło, jest wybór odpowiedniego domu weselnego, w którym uczestnicy będą bawić się w ten ważny dzień w komfortowych warunkach.

Lokal na wesele – jak szukać?

Poszukując miejsca na wesele nowożeńcy powinna rozważyć kilka bardzo ważnych czynników. Przede wszystkim musi ustalić liczbę uczestników wesela, by mieć pewność, iż w wybranej sali weselnej bez trudu znajdzie się wystarczająco przestrzeni dla wszystkich. Goście powinni mieć wyznaczone miejsce ich przy stole, ale istotne jest również, aby mieli salę taneczną. Dodatkowo para młoda powinna sprawdzić w jakim dystansie od kościoła położony jest dom weselny i czy przedostanie się do niego będzie łatwe. Jeżeli na wesele zaproszeni są krewni i znajomi z odległych krańców Polski, wypada poszukiwać lokalu na wesele, w pobliżu którego znajduje się duża sieć hoteli. Ostatnią kwestią jest sama organizacja wesela, a więc udekorowanie stołów, przygotowanie menu i załatwienie obsługi kelnerskiej oraz oprawy muzycznej. Takie obowiązki mogą przerosnąć możliwości pary młodej, stąd warto wybrać ofertę domów weselnych, które proponują asystę w zakresie kompleksowej organizacji zabawy weselnej.

Pałac Radziwiłłów w podkrakowskich Balicach – dom weselny na 130 zaproszonych

Młode pary z małopolski, głównie z okolic Krakowa, mogą wyprawić przyjęcie weselne w niezwykle malowniczym miejscu, jakim jest zabytkowy Pałac Radziwiłłów położony w Balicach. W jego salach wesela odbywają się od setek lat, a każde z nich zyskuje królewską oprawę. Pałac ma cztery sale gotowe podjąć około 130 osób. Przyjęcie można wyprawić też w ogrodzie przed Pałacem, a wówczas uczestniczyć w nim zdoła bez mała ok. 350 zaproszonych. Zaletą Pałacu Radziwiłłów jest to, iż zlokalizowany jest zaledwie 12 kilometrów od Krakowa, który ma nader bogatą bazę noclegów. Przejazd gości po ceremonii do sali weselnej nie powinien zwykle trwać dłużej aniżeli jakieś pół godziny.

Dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]