Profesjonalne zakładanie trawników

Wykonanie trawnika przy domu nie przysporzy nam większych trudności – nawet, jeśli nasze ogrodnicze kwalifikacje nie są zbyt duże. Trudności na pewno powstaną niestety, jeśli konieczne okaże się zakładanie trawników o dużej wielkości i położonych w najważniejszych miejscach – na przykład przed urzędowymi obiektami, na placach miejscowości bądź w pobliżu szkół. Takie trawniki muszą wszak uporać się z nawet naprawdę nasilonym użytkowaniem oraz świetnie się prezentować. Zakładanie trawników warto zatem zlecić specjalistom i zyskać pewność, że rezultaty okażą się zadowalające. O czym jednak musimy wiedzieć przy poszukiwaniach firmy oferującej tego rodzaju usługi ogrodnicze?

Które trawy na zakładanie trawników?

Firmy świadczące zakładanie trawników wykorzystują dwa typy traw – z rolki oraz nasion. Oba posiadają swoje wady i zalety. Te wspomniane na początku stosowane są w szczególności w czasie zakładania trawników o małej powierzchni. Ich zalety to zwłaszcza bezproblemowy montaż (również na zboczach) oraz od razu widoczne rezultaty, jak również odporność na chłód i wilgoć. Trawniki z wysiewu będą z kolei dużo mniej kosztowne od tych z rolki (dzięki czemu świetnie nadają się do wykorzystywania na dużych areałach) oraz wymagają mniej pracochłonnej pielęgnacji.

Zakładanie trawników – sprzęt i umiejętności

Jak łatwo stwierdzić, zakładanie większych trawników w ważnych miejscach wymaga sporej wiedzy i wykorzystania odpowiednich sprzętów (między innymi agregatorów czy koparek) i surowców. Z tego powodu zanim wybierzemy ofertę danej firmy, staranie przemyślmy wszelkie za i przeciw. Koniecznie dowiedzmy się, jakimi maszynami posługują się jej pracownicy i czy mają odpowiednie umiejętności. Trafionym rozwiązaniem okaże się też znalezienie opinii na temat przedsiębiorstwa w internecie – możliwe, iż unikniemy dzięki temu niemiłych niespodzianek.