Rozliczenia z fiskusem mogą dla części przedsiębiorców stać się powodem dużych trudności. Aby uporać się z tym bez ryzyka poważnych niekiedy sankcji finansowych, niezbędne będą profesjonalne umiejętności – a tych nie posiada większość biznesmenów. Jeśli więc mało wiemy o sprawach podatkowych, dobrym rozwiązaniem okaże się powierzenie ich fachowcom. Większe firmy zazwyczaj zatrudniają etatowych księgowych, jednak to wyjście jest zbyt drogie dla mikroprzedsiębiorstw. Ich właściciele najlepiej zrobią zawiązując współpracę z profesjonalnym biurem księgowym. Jak jednak wybrać biuro świadczące niezawodne usługi księgowe? O czym musimy pamiętać, by ustrzec się przykrych pomyłek?

Które usługi księgowe oferują biura?

Usługi księgowe oferowane przez dobre firmy gwarantują łatwe działanie przedsiębiorstwa na różnych płaszczyznach. Dzięki nim bez komplikacji rozliczymy się z zatrudnionymi, bez pomyłek obliczając należne im wynagrodzenie. Dzięki usługom księgowym, jak wspomnieliśmy na początku, unikniemy również trudności z fiskusem i możliwych sankcji finansowych. Dobrze również dodać, iż usługi dobrych firm umożliwiają również łatwe korzystanie z unijnych dopłat – między innymi dla przedsiębiorstw angażujących osoby niepełnosprawne.

Usługi księgowe – o czym wiedzieć?

Opisane korzyści staną się jednak dostępne dla nas jedynie wtedy, kiedy znajdziemy właściwe biuro księgowe. Jak sobie z tym poradzić? Sporo mówi nam o tym to, czy dane biuro ma certyfikat przyznany przez Ministerstwo Finansów – zapewnia on, iż świadczone przez nie usługi za każdym razem będą wysokiej jakości. Warto również postawić na usługi księgowe tych biur, które wykupiły ubezpieczeniem OC – w przypadku błędów ewentualne straty zostaną opłacone z pozyskanych w ten sposób środków.

Dane kontaktowe:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]