Pragniesz urządzić w firmie prawdziwą Wigilię? Zamów catering świąteczny

Potrzebujesz zamówić catering świąteczny? Skieruj się tutaj.

Boże Narodzenie to okres, który spędzamy z reguły wraz z rodziną, lecz spotkania świąteczne urządzane są również w firmach. Nierzadko personel firmy przygotowuje je sam, przynosząc własnoręcznie przygotowane potrawy, jednakże w większych przedsiębiorstwach ten model działania nie zawsze jest skuteczny. Aby zatem ułatwić sobie zadanie przygotowania firmowych śniadań wigilijnych, zarówno dużych, jak i tych mniejszych, rekomendujemy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Jakie polskie smakołyki można zamówić w cateringu świątecznym?

Rzecz jasna, na wigilijnym stole musi znaleźć się jak najwięcej standardowych świątecznych smakołyków. To przede wszystkim ryby, jak chrupki filet z karpia czy też łososia, a także staropolskie zupy – koniecznie barszcz czerwony i żurek, a w niektórych regionach także zupa rybna. Na talerzach nie może brakować też uszek z kapustą i grzybami, które zazwyczaj podawane są wraz z wymienionym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby kompletna bez zakąsek na chłodno, m.in. bez sałatki warzywnej czy śledzia w śmietanie. Trzeba także zatroszczyć się o smakowity specjał na koniec spotkania. Na stół wigilijny polecamy makowiec, kutię z miodem lub lekki sernik.

O czym pamiętać zamawiając catering świąteczny?

Planowanie Wigilii w firmie powinno się rozpocząć z kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Musisz określić termin spotkania oraz dopasować go do harmonogramu urlopów zatrudnionych. Umożliwia to dokładne obliczenie przewidywanej liczby uczestników uroczystości, a w efekcie pomoże zamówić właściwą liczbę porcji. Rekomendujemy porozmawiać z pracownikami o menu i wespół zdecydować się na te potrawy z oferty firmy cateringowej, które wszystkim smakują. Istotne jest także to, żeby mieć wiedzę czy któryś z zatrudnionych ma alergię, np. na orzechy, które znajdują się w ciastach, lub są w załodze firmy osoby, które nie jadają ryb i mięsa. Dla tych osób trzeba zamówić potrawy zgodne z preferencjami dietetycznymi. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego przyjmują zlecenia przez większą cześć grudnia, ale nie powinno się zwlekać z tym na ostatnią chwilę.

Dane kontaktowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]