Organizacja chrzcin – zadbaj o lokal, który pomieści wszystkich gości

Szukasz aktualnej oferty chrzcin w Krakowie? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/.

Dla rodziców chrzest jest pierwszą wielką rodzinną okolicznością dotyczącą bezpośrednio ich nowo narodzonej pociechy, z tej przyczyny starają się, żeby wszystko w ten dzień było dopięte na ostatni guzik. Przygotowanie chrzcin bywa jednak wyzwaniem, szczególnie jeśli na imprezie ma pojawić się spora liczba krewnych oraz przyjaciół. Tutaj przeczytasz garść porad, które pomogą ci w tym zadaniu.

Nie ma się co śpieszyć – daj sobie czas na skrupulatne zaplanowanie chrztu

Dawniej chrzciny odbywały się natychmiast po narodzinach pociechy, częstokroć wręcz w tym samym dniu, ze względu na znaczną śmiertelność niemowląt. Z biegiem lat chrzest przeistoczył się w doniosłe wydarzenie nie tylko dla najbliższych dziecka, tym samym jest organizowany zwykle do roku po jego urodzinach. Daje to przestrzeń na szczegółowe przemyślenie głównych aspektów tej okoliczności, czyli wybór świątyni, w której odbędzie się obrzęd, a także rodziców chrzestnych. Umawiając z parafią termin chrztu wypada wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie niezbędne na powiadomienie zaproszonych gości, jak również organizację dla nich poczęstunku oraz noclegu, o ile będą przybywać do nas z przeróżnych krańców Polski. W rozesłanych zaproszeniach polecamy dodać prośbę o konfirmację przez gości swojej obecności, co jest konieczne do określenia ile osób ostatecznie będziemy musieliugościć. Nie bójmy się też wskazać, jakiego podarunku pragnęlibyśmy dla dziecka. Goście przede wszystkim stawiają na zabawki, jednak rodzicom większą radość sprawią praktyczne prezenty, jak przykładowo ubranka, kołderka dla dziecka albo fotelik samochodowy.

Jak znaleźć lokal na przyjęcie z okazji chrztu?

Jeszcze kilkanaście lat temu chrzciny organizowano przeważnie w mieszkaniu rodziny dziecka, z tej przyczyny nie każdy obecny podczas obrzędu w świątyni mógł być zapraszany na odświętną imprezę. Obecnie obiad dla dużej grupy krewnych oraz dalszych i bliższych znajomych młodych rodziców to już norma. Przeglądając propozycje lokali, gdzie można urządzić chrzciny, szukaj tych, które nie tylko odnajmują cudownie udekorowane miejsce, ale także współpracują z dostawcą cateringu, który przyszykuje menu harmonizujące z charakterem wydarzenia oraz który zagwarantuje biegłą obsługę uczestników. Jeżeli sakrament odbędzie się w okresie letnim, rekomendujemy wybrać lokal na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym najmłodsi goście imprezy zamiast ślęczeć przy stole mogą bawić się pośród zieleni, a rodzina bądź fotograf zrobi śliczne zdjęcia. Ważny jest również taki wybór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, by przejazd z kościoła do miejsca zabawy nie trwał zbyt długo, podobnie jak późniejszy powrót biesiadników do domu albo wynajętego noclegu.

Dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]